Featured

Tennaz Javid til Danmark

I forbindelse med en større internasjonale turnering som arrangeres i København samles unge dommere fra en rekke land til dommerkurs arrangert av det danske basketballforbundet med assistanse fra FIBA Europe. Etter deltakelse på Scania Cup fikk Tennaz Javid i år kontakt med arrangørene og får nå mulighet til å delta på opplegget som ikke er veldig ulikt FIBAs egne kurs.

Scania Cup 2014: Tennaz Javid (v.) med Pembe Bahadir og Anja Rubach.I perioden 19. - 22. juni samles et stort antall dommere fra hele Europa til "Copenhagen Invitational International Tournament", og ikke minst til en egen 3PO-clinic ledet av FIBA Europes Alan Richardson.

Tennaz Javid fra Bergen, tidligere deltaker i NBBFs jentedommerprosjekt og på FIBAs Summer Camp for U15, har nå fått tilbud om å delta som dommer i denne turneringen og som deltaker på 3PO-kurset.

Opplegget består i dømming av ca 6 kamper i løpet av tre dager der FIBA-instruktørene Alan Richardson, Roger Harrison, Rune Larsen og Hans Bijkerk evaluerer innsatsen på banen. I tillegg blir det forelesninger på kveldstid og gjennomgang av 3PO, ca 2-3 timer hver dag.

Deltakerne betaler ingenting for deltakelsen, overnatting og mat dekkes av arrangøren, men de må da dømme kampene i turneringen og dekke sin egen reise. En grei deal for de fleste vil vi anta.

Vi ønsker Tennaz lykke til med dømming og forelesningene i København!

 

 

Har du tips om noe som kan være interessant for oss? Turneringer, dommercamps, webinarer, hendelser, regelsaker, nominasjoner, utstyr o.l.? Gi oss beskjed så ser vi på saken! Vi samler det meste i vår kalender og omtaler interessante ting i vår nyhetsseksjon.